O společnosti

Společnost Goldfein CZ s.r.o. zahájila svoji činnost v roce 1999 jako zástupce mateřské firmy Goldfein GmbH z německého Salzkotenu. Od roku 1923 je Goldfein synonymem pro jemné pekařské a cukrářské výrobky, kdy před více než 80 lety byla zahájena výroba v německém Paderbornu pod značkou "Landbäckerei Ewers".

V současné době je výrobní program firmy zaměřen na produkci výrobků s trvanlivostí 4 až 9 měsíců. Přibližně 60% produkce tvoří pekařské výrobky ze šlehaných hmot, jako jsou rolády, bábovky, chlebíčky, dortové korpusy a různé řezy, vyráběné dle dlouholetých německých receptur, 35% produkce je tvořeno tradičním pardubickým perníkem a portfolio doplňuje kokosová tyčinka FLINT.

Průmyslově se perník vyrábí v Pardubicích od počátku dvacátého století. Společnost Goldfein CZ vyrábí svůj perník pod obchodní značkou PAMEP – Pardubický medový perník, který je vyráběn dle tradiční receptury. Firma má právo užívat toto označení na základě zápisu zeměpisného označení Pardubický perník do „Rejstříku chráněných označení původu a chráněných zeměpisných označení“. V současné době je předním výrobcem plněného perníku v České republice.

Odbyt je směřován především do obchodních řetězců, část je distribuována velkoobchodním firmám s potravinářským sortimentem a část produkce je expedováno do zahraničí. Společnost Goldfein CZ vyváží své výrobky do Německa, Rakouska, Itálie, Španělska, Maďarska, Slovenska, Slovinska, Rumunska, Chorvatska, Bulharska, do pobaltských republik a několika dalších zemí.

S výrobky firmy Goldfein CZ se zákazníci z celého světa mohou setkat každoročně na největším specializovaném cukrářském veletrhu ISM v Kolíně nad Rýnem.