O nás

Společnost Goldfein CZ s.r.o. zahájila svou činnost pod tímto názvem v roce 1999. Historie Pardubického perníku se však na soutoku Labe a Chrudimky začala psát již o mnoho let dříve a naše společnost je přímým pokračovatelem významných pardubických výrobců perníku z první i druhé poloviny dvacátého století.

Naše produkty vyrábíme na dvou provozovnách. Sídlo společnosti je v Pardubicích, kde se výroba zaměřuje primárně na výrobu lepeného perníku a bezlepkové kokosové tyčinky Flint, dále potom na výrobu jahodového dortíku, perníčků v cukrové polevě, dezertů a kostek.

V Chrudimi se nachází provozovna, ve které probíhá výroba produktů ze šlehaných hmot, jako jsou bábovky, chlebíčky, řezy a rolády. Na obou provozovnách vyrábíme produkty dle tradičních receptur. V současné době je výrobní program firmy zaměřen na produkci výrobků s trvanlivostí 3 až 6 měsíců bez použití konzervačních látek u většiny našich nabízených produktů.

Společnost Goldfein CZ vyrábí svůj perník pod obchodní značkou PAMEPPardubický medový perník, který je vyráběn dle tradiční receptury, která spočívá ve speciální dvoustupňové přípravě těsta. V první fázi se těsto uvaří a následně několik dnů zraje. Ve druhé fázi se těsto dále zpracuje do finální podoby pro jeho tvarování a následné pečení. Společnost má právo užívat označení Pardubický perník na základě zápisu do „Rejstříku chráněných označení původu a chráněných zeměpisných označení“. V současné době je předním výrobcem plněného perníku v České republice.

Přibližně 50 % produkce tvoří pekařské výrobky ze šlehaných hmot vyráběné dle vlastních receptur v Chrudimi. Zbývajících 50 % produkce se vyrábí v Pardubicích, je tvořeno, kromě jiných, tradičním lepeným pardubickým perníkem, perníčky v cukrové polevě a portfolio výrobků doplňuje kokosová tyčinka FLINT na kterou má naše společnost podlicenci od Sdružení celiaků k ochranné známce symbolu přeškrtnutého klasu.

Odbyt je směřován především do obchodních řetězců, část výrobků je distribuována velkoobchodním firmám s potravinářským sortimentem a část produkce je expedována do zahraničí.

Společnost Goldfein CZ je certifikovaná dle potravinářského standardu IFS food a tak je výroba našich produktů bezpečná a podléhá přísným hygienickým podmínkám.

Dále jsme držiteli certifikátů zabezpečujících udržitelný rozvoj UTZ a RSPO na úrovni Mass balance. Veškeré naše certifikáty jsou k nahlédnutí níže.